Havajská masáž " Lomi Lomi "

Masáž Lomi-lomi je označována za perlu mezi masážemi a někdy je také nazývána „Loving Hands“ (laskavé ruce).
vychází z ostrovní léčitelské tradice a filosofie Hunu, jejímž cílem je zachování celkového zdraví a harmonie lidské bytosti. Výrazně se liší od masáží západního světa. Havajské masáže se zaměřují na aspekt fyzický, psychický a zároveň energetický a duchovní.
 


Samotná masáž je rozdělena hned do několika kategorií. Masérské úkony především spoléhají na práci s celým tělem a rovněž prostřednictvím těla. Fyzicky u havajských masáží používáme velmi plynulé, měkké i hluboké techniky, především hlazení, které je vykonáváno zvláště předloktími a dlaněmi a to bez velkých tlaků a roztírání. Avšak základním prvkem masáže je přesně popsaný a dodržovaný postup pohybování se po těle s vhodným rytmem s využitím polynéské nebo jiné harmonické hudby.
Mohou být použity i nahřáté kameny.Využívá se specifického tance, který vychází z houpajících se a vlnících beder maséra, tento pohyb je synchronizovaný s masáží, která je střídavě vykonávána na levé a pravé straně těla s velkým přihlédnutím na proces dýchání. Masáž začíná jemným zklidněním, po kterém pomalu přecházíme k vlastnímu smyslu masáže.Začínáme masírovat od vrcholu zad, přecházíme na pánev a následně pokračujeme masáží nohou. U druhé části masáže leží klient na zádech a masíruje se oblast rukou,  hrudník, šíje a nohy zepředu. Masáž se mění podle specifických potřeb klienta a to svou dynamikou, dobou masáže i sílou a hloubkou tlaků na tkáň.Aby měla havajská masáž smysl, měla by trvat 1 - 2 hodiny, nicméně tato masáž není časově nijak striktní a proto není časem omezena. Její načasování by ale mělo být pro chvíle volna, po práci, s vědomím, že po masáži bude následovat dostatečná doba relaxace a odpočinku.
Díky takto provedené masáži se stimulují přírodní síly organismu a díky zvýšenému proudění energie v těle se odstraňuje velké množstí fyzických, mentálních nebo energetických blokád.U klienta dochází k hluboké psychofyzické relaxaci, vyrovnání napětí ve svalech, zvýšení pohybových schopností, zlepšení různých pohybových defektů, cirkulace krve, neurologických problémů a imunitního systému.Dochází také k odstraňování chronického napětí svalů, jehož příčinou většinou bývá nadměrný stres. Ve velké míře se díky této technice často u klientů mění reakce na prostředí mezi lidmi i vztah k sobě samému.Není proto nic udivujícího, když díky těmto masážím se lidé dokáží rychle a snadněji rozhodovat a řešit i nejzásadnější otázky svého osobního i profesního vývoje. Díky hlubšímu propojení se sebou samým takový člověk nachází odpovědi, které ho vnitřně tíží a zajímají..08.06.2007 22:07:25
Tomáš Dvořák
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one