Lymfatické masáže aktivují průchod lymfy a uvolňují lymfatické cévy. Ty tvoří významnou součást imunitního systém. Odpovídají za sběr a odplavování odpadních toxických látek z tělesných tkání. Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, baktérie, látky, vzniklé jako odpad metabolických procesů.V lidském těle se nacházejí 4 hlavní lymfatická centra, kterými jsou podpažní a tříselné uzliny.
Tok lymfy v mízních cévách a uzlinách je jednosměrný. Na rozdíl od krevního oběhu není stimulován srdcem. Průchodu lymfy je dosahováno stahy mízovodů, tlakem svalstva a podkožního vaziva při pohybu. Nedostatek pohybu, jednostranná zátěž, ochablost svalů a podkožních tkání jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvádění lymfy a hromadění škodlivých látek - toxinů - ve tkáních a kloubech. Častými projevy jsou pocity únavy, těžké nohy, otoky, celulitida, oslabení imunitního systému. Právě tyto příznaky odstraňují Lymfatické masáže.Nadměrné zatížení lymfatického systému toxiny, stresem, příp. poškození lymfatických cév úrazem, operací, infekcí apod., se projevuje únavou, sníženou schopností organismu čelit zátěži, infekčním chorobám a jiným nemocem, otékáním nohou, především v oblasti kotníků, otoky v oblasti břišní nebo v obličeji, lymfedémy, zduřením uzlin, celkovým oslabením imunitního systému i psychickým podrážděním.Lymfatická masáž - je vhodná jako preventivní ošetření u osob vystavených dlouhému stání, u zaměstnanců v obchodě, v dopravě apod., pomáhá rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu.
Užívá se pro zlepšení stavu pokožky zejména dekoltu a obličeje, k prevenci vrásek, jako účinný prostředek při boji s cellulitidou (pomerančová kůže).


 
Užití Lymfatických masáží např :
otékání kotníků po nadměrné zátěži dolních končetin
otoky v břiše, často přisuzované otylosti
otoky očních víček, mízních uzlin
sklon k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému
migrény, bolesti hlavy a jejich prevence
bolesti páteře, svalů
celulitida
otoky, napětí, křeče končetin
bolesti těla po sportovních výkonech
křečové žíly, žilní nedostatečnost

Detoxikace organismu obsahuje 10 procedur ( 2x týdně jedna – pokud mají být maximální výsledky). Samotný program tedy trvá pět týdnů a jsou tam nádherné výsledky. Při řešení celulitidy- ( obsahuje masáž bříška,přední strany nohou, bederní páteře+ hýždí a nohy ze zadu). 
08.06.2007 22:16:07
Tomáš Dvořák
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one