Ušní bylinné svíce

Relaxační ušní svíce využívají jako přírodní prostředek účinků bylin a tepla z hořící svíčky ke zlepšení prokrvení ucha, při poruchách spánku a celkové relaxaci organismu. Svíčky jsou vyrobeny z přírodní tkaniny impregnované škrobem, včelího vosku a silic z léčivých rostlin, které mají v různých kombinacích zklidňující účinky.Spodní část svíčky je obalena fólií, na níž se usazují nežádoucí sekrety z ucha.
Kouř hořící svíčky nasycený silicemi klesá do vnitřku ucha a vyrovnává tlaky v příušních dutinách, zmírňuje napětí v uchu i hlavě, uvolňuje usazeniny a stimuluje přirozenou tvorbu ušního mazu. Při aplikaci vnímáme příjemné teplo a jemný praskot v uchu, podobné slabému praskání dřeva v krbu. Teplo ze svíčky prohřívá i mikrosystém ušního boltce a působí tak na reflexní zóny, které touto stimulací příznivě ovlivňují průběh nemocí z nachlazení, upravují čisticí působení lymfatické drenáže ucha.Zapálená svíčka se vkládá svisle nehořícím koncem do ucha a stále se přidržuje kolmo na zvukovod. Po uhoření asi tří čtvrtin se svíčka z ucha vyjme a uhasí. V dolní části zbytku svíčky se usazuje ušní maz a nečistoty.
Ošetřují se vždy obě uši, po ukončení aplikace je vhodné několik minut setrvat v klidu a teple.

Indikace ušních svíček :
Tlaky v uších při zánětech středního ucha.
Hučení v hlavě a migrény.
Zánět nosní sliznice.
Psychické vypětí, stres, nespavost, přepracovanost.
Bolesti zubů, bolesti hlavy.
Chronické stavy nedoslýchavosti.
Nedostatečné prokrvení ucha, aj.                                        
 
Kontraindikace ušních svíček nejsou známy. Nepoužívají se pouze při čerstvé perforaci bubínku, při přecitlivělosti na včelí produkty a přírodní silice, při zvýšené teplotě a u dětí do šesti let věku.08.06.2007 22:36:50
Tomáš Dvořák
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one