Masáže v těhotenství ?

Těhotenská masáž je určena právě pro Vás, ženy v očekávání.

Pravidelná masáž usnadňuje průběh těhotenství i porodu a Vaše miminko ji vnímá jako velmi příjemný podnět. Těhotenská masáž uvolňuje bolesti zad, pocity těžkých nohou,  prohýbání se v bedrech a celkově harmonizuje psychiku a pohodu těhotné ženy.

Dobře víme, že klasické masáže se zejména v prvním trimestru nedoporučují, protože dochází k prokrvení až překrvení organismu, a to by v nejhorším případě mohlo vést ke krvácení. Od 4. měsíce si naopak, při dodržení určitých zásad a hlavně s profesionálním masérem rozhodně, můžete zajít zarelaxovat, napravit zatěžovaná záda a zkrátka se příjemně uvolnit.

Přínos masáže pro těhotnou ženu byl uznáván v tradičních společnostech po celém světě. Uklidňující a podporující masáž může přinést vítanou úlevu od mnoha běžných potíží v těhotenství, jako jsou bolesti v dolní partii zad, otoky, syndrom karpálního tunelu, bolesti v oblasti kostrče aj.

Důležitý je výběr aromatických olejů.


K masáži těhotných používáme základní olej z lískových oříšků zvyšující elasticitu kůže, do kterého se přidávájí esenciální oleje dle individuálních potřeb klientky. Vhodným aromatickým olejem je třeba borovicové čí jedlové jehličí nebo citrusový olej. Některé druhy eterických olejů by se neměli během těhotenství používat vůbec, jako např.( cedrové dřevo,  estragonový, hřebíčkový, jalovcový, kafrový, kmínový, koriandrový, majoránkový, mateřidouškový, myrhový, muškátovo-oříškový, oreganový, petrželový, rozmarýnový, růžový, santalový, sarurejkový, skořicový olej). Celý průběh masáže se podřizuje příjemnému pocitu masírované osoby a je prováděna oproti masáži klasické (švédské) VELMI JEMNĚ.

Takto lze těhotnou ženu masírovat skoro do porodu.

Masáž zad provádíme v pozici vleže na boku na masážním lůžku, nebo vsedě na speciální masážní židli,nebo v pololeže na zádech na polohovacím masážním stole, pokud je to příjemné. Při této poloze se dá dobře masírovat namáhaný kříž a bedra, ale i unavené nohy zezadu a dolní půlka hrudní páteře.

Bolí-li ženu ramena, krk, mezi lopatkama, masírujeme  v sedě na speciální židli. V sedě se dá rovněž dobře prohmatat horní část hrudní páteře.

Doporučuji také blízkou spolupráci s gynekologem a s dětskými centry předporodní péče pro nastávající maminky.

Ulevuje bolestem zad a hlavy, pomáhá proti otokům končetin, nevolnostem a dalším těhotenským obtížím. Zabraňuje popraskání pokožky a vzniku jizev na stehnech (tzv. strie), břiše a prsech. Jedná se o naprosto bezpečnou techniku, která přináší fyzické, psychické i emocionální uvolnění, v těhotenství je tato masáž skutečným balzámem.

Po masáži zůstaňte vždy ještě 10 minut v klidu sedět, aby se tělo pěkně "usadilo". Měly byste se pak cítit výborně fyzicky i psychicky.

 

 Name
Email
Comment
Or visit this link or this one